Ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe

Rodzaje ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe mogą być wykonane z różnych materiałów, oczywiście najpopularniejsze są ogrodzenia panelowe wykonane ze stali, ale mogą być również wykonane z drewna, kamienia lub betonu. Ze względów estetycznych bardzo popularne jest łączenie w jednym panelu kilku materiałów, które daje znacznie większe możliwości aranżacji ogrodzenia panelowego do elewacji i jej otoczenia.
Wśród najpopularniejszych ogrodzeń panelowych wykonanych ze stali występują ogrodzenia panelowe 2d oraz panele 3d.

Ogrodzenia panelowe 2D

Panele ogrodzeniowe 2D z drutu o przekroju 6/5/6 mm i 8/6/8 mm, czyli tzw. ogrodzenia kratowe to uniwersalne rozwiązanie dla terenów prywatnych i przemysłowych. Ogrodzenia panelowe 2D doskonale sprawdzą się jako ogrodzenie obiektu biurowego placu zabaw, ogrodu, obiektu sportowego czy magazynowego. Ogrodzenia panelowe 2D są dostępne w różnych wysokościach, można je montować na podmurówce lub nie, co pozwala w optymalny sposób dostosować wygląd ogrodzenia do preferencji klienta.
Ogrodzenia panelowe 2D są skierowane do bardziej wymagających Klientów, oczekujących najwyższego poziomu zabezpieczenia. Podwójne wzmocnienie poziome z drutu o większej średnicy, zapewnia ich wyjątkową sztywność. Ponadto ogrodzenia tego typu cechują solidne zgrzewy oraz bardzo wysoka odporność na korozję – panel jest zgrzewany z surowego drutu, a następnie cynkowany ogniowo lub galwanicznie i malowany metodą proszkową o dowolnym kolorze z palety RAL. Dodatkowo, przed malowaniem panele są zabezpieczane chemicznie specjalną powłoką antykorozyjną. Nasza oferta obejmuje również profesjonalny montaż ogrodzeń kratowych, który wykonujemy przy pomocy sprawdzonych i zaufanych ekip montażowych.
Ogrodzenia panelowe 2d są ogrodzeniami ażurowymi, co oznacza, że nie zapewniają odpowiedniej prywatności. Dzięki regularnej wielkości oczek można zastosować specjalne taśmy ogrodzeniowe. Zapewniają nie tylko prywatność, ale także chronią przed kurzem, silnymi wiatrami oraz zwiększają zacienienie.

Ogrodzenia panelowe 3d

Od paneli 2d różnią się przede wszystkim estetyką, konstrukcja jest bardo podobna. Do ramy przyspawane są pionowe pręty rozmieszczane co 500 mm. Główna różnica polega na prętach poprzecznych. W przypadku paneli 3d są pręty przetłaczane, które wygięte są w kształcie litery V. Dzięki temu panel staje się bardziej ozdobny i bardzo chętnie wybierany.
Standardowo przetłoczenia umieszczane są na górze i na dole ogrodzenia, ale w zależności od jego wysokości mogą być umieszczane znacznie gęściej.
Nieregularne kształty ogrodzenia panelowego 3d powodują, że zastosowanie mat maskujących jest w zasadzie niemożliwe. Alternatywnym rozwiązaniem jest obsadzenie ogrodzenia żywopłotem lub różnego rodzaju roślinami pnącymi. Poza prywatnością zapewniają także bardzo atrakcyjne ogrodzenie posesji.

DYSTRYBUCJA - DORADZTWO - PROJEKT - MONTAŻ - SERWIS

ZAPRASZAMY