Ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenia gabionowe są bardzo uniwersalne

pasują do wielu stylów architektonicznych i mogą być ozdobą wielu posesji.

Gabion to nic innego jak kosz wykonany ze stalowej siatki, który napełnia się różnorodnym wypełnieniem.
Najczęściej ma kształt prostopadłościanu i składa się z kilku komór. Jego specyficzna budowa pozwala na łączenie ze sobą poszczególnych modułów i tworzenie w ten sposób większych konstrukcji wykorzystywanych na elewacjach domu, jako meble, ogrodzenia, murki i wielu innych form.
Najważniejsze zalety ogrodzeń gabionowych to: skuteczna bariera dźwiękowa, pełna prywatność, stabilność, trwałość, uniwersalność.

Dzięki swojej budowie, rozmiarom i wytrzymałości gabiony umożliwiają tworzenie różnorodnych konstrukcji, które doskonale komponują się z krajobrazem i otoczeniem. Bogactwo wzorów i różnorodność wypełnień umożliwia uzyskanie przeróżnych efektów dekoracyjnych, dzięki czemu mogą wpasować się w różnorodne style i gusta.

Najczęściej stosowane rodzaje wypełnienia gabionów to: kamień taki jak granit, łupki granitowe, gnejs i otoczaki. Rodzaj kamienia stosowanego do wypełnienia gabionu jest uzależniona od indywidualnego życzenia i gustu klienta.

Ważną zaletą ogrodzeń gabionowych jest także łatwość montażu.
Ich budowa jest dosyć prosta, a sam montaż nie wymaga skomplikowanych i czasochłonnych prac. Dzięki temu wykonanie takiego ogrodzenia nie zajmuje zbyt dużo czasu i nie jest problematyczne dla przeciętnego właściciela domu.

Zdjęcia

DYSTRYBUCJA - DORADZTWO - PROJEKT - MONTAŻ - SERWIS

ZAPRASZAMY